Podajmy sobie ręce – tekst piosenki

Podajmy sobie ręce

,,Podajmy sobie ręce” to piosenka dla dzieci w każdym przedziale wiekowym. Z jednej strony przenosi nas ona do wyjątkowego świata fantazji i przygód, z drugiej natomiast uczy, jak ważne jest zawieranie przyjaźni z innymi rówieśnikami w przedszkolu lub z pozostałymi członkami rodziny. Polubi ją każdy malec, który uwielbia świat bajek oraz opowieści o baśniowych podróżach. Dzięki wspólnemu trzymaniu się za ręce dziecko uświadamia sobie, że wspólne wędrowanie przez życie może być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Wraz z odpowiednimi ruchami oraz rekwizytami, śpiewanie takiej piosenki może stać się rozwijającym sposobem na spędzanie wolnego czasu, bez potrzeby sięgania po bajki w telefonie.

Ciekawa metoda na nową przygodę

Uczenie się piosenek z dziećmi ma wiele zalet. Jest to nie tylko dobra okazja do zabawy przy odrobinie ruchu, ale także sposób na naukę. ,,Podajmy sobie ręce” to piosnka o łatwym do zapamiętania tekście, która nie tylko pomaga dziecku poznać nowe zwroty, ale także, w połączeniu z prostym układem, rozwija jego wyobraźnię. Nie musimy ograniczać się do zabawy w pokoju lub czterech ścianach przedszkola. Tekst ,,Podajmy sobie ręce” nawiązuje do przygód na łące, w ogródku przed domem oraz nad rzekami. Warto więc spędzić trochę wolnego czasu na zewnątrz, by malec poznawał otaczający go świat i postrzegał każde wyjście jako pełną wrażeń przygodę.

Wiele sposobów na jedną piosenkę

,,Podajmy sobie ręce” – piosenka nie ogranicza się wyłącznie do zapamiętania samych słów. Można wzbogacić jej naukę poprzez dodanie nowych ruchów, a także poprzez przygotowanie odpowiednich rekwizytów, w postaci wyciętych z kartoniku kwiatków, czy motyli. Dzięki temu łatwiej będzie przenieść się w świat czerwcowej łąki, a zarazem ułatwi dzieciom dobieranie się w pary. Jeżeli mamy więcej czasu, to możemy potraktować śpiewanie takiej piosenki, jako wędrówkę przez świat. Żeby się do niej odpowiednio przygotować można zachęcić dzieci do przygotowania własnych kostiumów podróżników oraz zabrania najpotrzebniejszych rzeczy.