Zabawy przedszkolne: kwiaty z papieru DIY

kwiaty z papieru przedszkole

W przedszkolu ma się do czynienia z różnymi zabawami. Panie opiekunki dosłownie „stają” na głowie, aby zaoferować maluchom ciekawe i aktywne zabawy, jakie mają mieć pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Mowa tu nie tylko o zabawach ruchowych, ale również tych kreatywnych, jakie skupiają się dookoła prac plastycznych. Jedna z często spotykanych propozycji to kwiaty z papieru kolorowego. Ich wykonanie nie powinno sprawić nikomu problemu.

Jak wykonać kwiat z papieru?

Całkiem możliwe, że duża liczba osób dorosłych wie, jak powinien być wykonany taki papierowy bukiet. Czy nie było dziecka, które wykonywało już takie kwiaty w dawnych czasach? Oczywiście, że tak. Z tą jedyną różnicą, że na tamte czasy dostępność kolorowych papierów nie byłą tak duża. Użytkowane były do tego różne kartki papieru, które wycinało się m.in. z kolorowych gazet, jakie zawsze miało się w domach. Niekiedy dzieci, zanim przystąpiły do składania kwiatów w jedną całość, przystępowały do rysowania kartek na poszczególne kolory, np. zielony, czerwony, żółty, itd. Wszystko uzależnione od tego, w jakich kolorach miał być bukiet. Dzisiaj dostępność papierów kolorowych jest bardzo duża, więc dzieci mają pełną swobodę.

Zajęcia rozwijające motorykę małą

Kwiaty z papieru przedszkole to jedna z lepszych propozycji, jeżeli chodzi o rozwijanie motoryki małej u dzieci. Dlaczego? Ponieważ jest to praca, jaka angażuje ręce do pracy. Dzieci uczą się pewnego trzymania w swoich rękach takich przedmiotów jak np. klej i nożyczki, jakie potrzebne są do wycięcia takich kwiatów. Bez obaw, takie prace przy kolorowych kwiatach z papieru można powierzyć nawet maluchom, jakie doskonale poradzą sobie z taką kwestią. Należy jedynie zadbać o to, aby nożyczki nie posiadały ostrych końcówek. Wtedy żaden maluch (mowa tu w szczególności o dzieciach trzy i czteroletnich) nie zrobią sobie krzywdy. Robione w przedszkolu kwiaty z papieru to wspaniała niespodzianka dla rodziców!

Robienie kwiatów z papieru w przedszkolu

Kwiaty z papieru szablony można robić według różnych wzorów. Nie brakuje tutoriali, które mówią jak można wykonać tulipany, czy nawet gerbery! Tak, można przy pomocy kilku łatwych ruchów zrobić iście artystyczne bukiety na zajęciach w przedszkolu. Tego typu prace plastyczne polecane są w szczególności, kiedy wiosna powoli zbliża się do Polski. Różnego rodzaju kwiaty pojawiać się będą dookoła. Warto więc przy okazji porozmawiać z dziećmi o tym podczas zajęć, zachęcając je do wykonania takich kwiatów z papieru kolorowego, bibuły. Do tego będą potrzebne wyżej wspomniane nożyczki, klej i drewniane patyczki – jeżeli kwiatki mają mieć łodygi.

Własnoręcznie wykonane kwiaty z papieru dzieci mogą wręczyć swojej mamie z okazji jej święta w maju. Po co kupować drogie prezenty, skoro można wykonać taki samodzielny podarunek, który będzie w stanie wzruszyć każdą rodzicielkę. Jest wiele takich okazji, kiedy takie papierowe kwiaty będą mogły się przydać. Z całą pewnością można stwierdzić, że każdy maluch będzie chciał się chętnie zaangażować w takie prace plastyczne, jeżeli tylko pani przedszkolanka im je zasugeruje.