? Zestaw ćwiczeń gimnastycznych: WIOSENNE ZABAWY Z WORECZKAMI

Wizyt w tygodniu1686
Wizyt w miesiacu263
Lącznie wizyt320481
Start Ćwiczenia gimnastyczne Zestaw ćwiczeń gimnastycznych: WIOSENNE ZABAWY Z WORECZKAMI
Zestaw ćwiczeń gimnastycznych: WIOSENNE ZABAWY Z WORECZKAMI

"Gimnastyka przedszkolaka"
S.Owczarek

1. Chodzenie z woreczkiem na głowie
Dzieci kładą woreczek na głowie i chodzą po sali z wyprostowanymi rękami, starając się aby woreczek nie spadł im z głowy. Jeżeli woreczek spadnie należy go podnieść. Zwracamy uwagę na prawidłowa sylwetkę.

2. Utrzymaj woreczek na głowie
Dzieci chodzą po sali z woreczkiem na głowie. Na dany sygnał wykonują siad skrzyżny, po czym wstają i chodzą dalej, nie przytrzymując woreczka rękoma.

3. Rzuty woreczkiem w górę
Dzieci siedzą w siadzie skrzyżnym trzymając w dłoniach woreczek. Rzucają nim w górę i starają się go chwycić zanim spadnie na podłogę.
ODMIANA:
- Jedną ręką rzucają drugą łapią
- Przed złapaniem woreczka klaszczą w dłonie 1- 2- 3 razy

4. Rzuty woreczkiem do wiaderka
Dzieci stoją w odległości około 2- 3 metrów i rzucają woreczkiem do wiaderka. Za każdy trafiony rzut otrzymują 1 punkt. Wygrywa dziecko, które w 10 rzutach zdobędzie najwięcej punktów.

5. Wkładanie woreczka do wiaderka
Dzieci chwytają woreczek palcami stopy i unoszą nogę do góry. Następnie poruszają się podskokami jednonóż w kierunku wiaderka i wkładają woreczek do środka. Podskoki wykonujemy raz na prawej, raz na lewej nodze.

6. Rzut woreczkiem obunóż
Dzieci siedzą trzymając woreczek między stopami. Na dany znak jednocześnie podrzucają woreczki w górę. Wygrywa dziecko, które najwyżej podrzuci swój woreczek.

7. Rzut woreczkiem w górę
Dzieci siedzą trzymając woreczek palcami jednej stopy. Na dany sygnał  podrzucają woreczki jak najwyżej w górę. Dzieci powinny wykonywać rzuty raz prawą, raz lewą nogą.

8. Nie daj sobie zabrać woreczka
Dzieci siedzą naprzeciwko siebie, między nimi leży woreczek. Jedno dziecko opiera zgięte palce stóp na woreczku, przyciskając go do podłogi. Drugie stara się chwycić woreczek palcami stóp i wyciągnąć go spod stóp kolegi. Po wyciągnięciu woreczka następuje zmiana ról.

9. Utrzymaj woreczek na kolanie
Dzieci stoją trzymając się za ręce. Podnoszą ugiętą jedną nogę (np. prawą), kładą woreczek na kolanie i starają się wytrzymać w tej pozycji jak najdłużej.

10. Podrzucanie woreczka nogą i chwyt w dłonie
Dzieci stają kładąc woreczek na jednej stopie (na części grzbietowej). Unoszą nogę z woreczkiem i podrzucają woreczek w górę, starając się złapać go w dłonie zanim upadnie na podłogę.

11. Chodzenie z woreczkiem między stopami
Dzieci chodzą mając złączone stopy. Ciężar ciała przeniesiony jest na zewnętrzne krawędzie stóp, palce stóp mocno podwinięte przylegają do podłogi. Pod stopami umieszczony jest woreczek. Zadaniem dzieci jest przemierzanie sali drobnymi przesunięciami stóp, nie gubiąc woreczka.

12. Chód z woreczkami
Dzieci stoją trzymając woreczki palcami stóp. Na dany sygnał zaczynają chodzić po sali, wysoko unosząc kolana i utrzymując woreczek palcami stóp.

13. Marsz po obwodzie koła, zebranie woreczków.

Strona Małgorzaty Lara nauczycielki  Miejskiego Przedszkola w Jeleniej Górze

Free joomla templates made by Lonex.

Grupa II 2013/2014 r

dieci02.jpg